Manifest

Dzisiaj rozpoczyna się akcja BUCIK! Jest to nasza reakcja na wielkie zło, jakie ma miejsce w naszych czasach. Szacuje się, że na całym świecie w ciągu jednego tylko roku zabijanych jest około 50 milionów nienarodzonych dzieci! Z danych tych wynika, że liczba dzieci zabijanych w wyniku aborcji rocznie jest większa niż liczba ofiar całej II Wojny Światowej. Wobec tych przerażających faktów nie możemy  być obojętni. Chcemy zło dobrem zwyciężać. Jako chrześcijanie wiemy, że mamy do dyspozycji niezwykle skuteczną broń masowego rażenia. Tą bronią jest RÓŻANIEC! Dlatego dzisiaj, 1 grudnia, rozpoczynamy walkę o życie zagrożonych dzieci. Przez dziewięć miesięcy każdy z nas będzie codziennie odmawiać dziesiątek różańca w intencji jednego nienarodzonego dziecka, by mogło się urodzić i godnie żyć.

Cieszymy się, że do akcji włączyło się wiele osób. Stworzyliśmy pokaźną armię – mamy zarejestrowanych 36 oddziałów po 20 osób każdy, co daje łącznie 720 wojowników o życie, z różnych miejscowości: Zebrzydowic, Kończyc Małych, Marklowic, Ruptawy, Kaczyc,  Ochab, Drogomyśla, Cieszyna, Jastrzębia, Bielska-Białej, Krakowa, Oświęcimia, Mysłowic, Bydgoszczy, Katowic, Wrocławia, Tychów, Tarnowa, Rybnika, Pszczyny, Radlina, Koniakowa, Istebnej, Rajczy, Radziechów, Bładnicy Dolnej  i Nowego Jorku!

Do broni!

PS. Jeśli chcesz jeszcze dołączyć do naszej armii – zapraszamy!!!

Na czym polega akcja? – od pierwszego grudnia przez dziewięć miesięcy każdy z nas będzie codziennie odmawiać dziesiątek różańca w intencji jednego nienarodzonego dziecka, by mogło się urodzić i godnie żyć – mówi Ania Wija, liderka liderów akcji „Bucik” – akcja opiera się na zaangażowaniu liderów, którzy organizują swoją 20 – osobową ekipę. Lider przydziela poszczególnym członkom ekipy jedną tajemnicę różańca , którą wraz z codzienną modlitwą odmawia się przez dany miesiąc. Na początku akcji każdy otrzymuje „pakiet startowy” – bucik wykonany z włóczki i „wizytówkę”. Bucik ma przypominać o codziennej modlitwie i zaadoptowanym dziecku. „Wizytówka” zawiera tekst modlitwy codziennej i deklarację duchowej adopcji. Zadaniem lidera jest motywowanie grupy do wytrwałości,a także poinformowanie swojej ekipy o zmianie tajemnicy różańca w kolejnym miesiącu i wręczenie nowej niespodzianki związanej z akcją.

 

PS. Manifest z dnia 1.12.2010r. Obecnie w ramach akcji modli się już ponad 2000 osób!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: